Дізнайтесь більше
 • Електричні конвектори, які економлять

  Інноваційні технології Hedgehog і digital INVERTER з можливістю управління по Wi-Fi - серія найпрогресивніших конвекторів Electrolux

 • Гаряча вода завжди у вашому домі

  Всі ми потребуємо в гарячій воді, але скільки? Де? Коли? Кожен живе у своєму ритмі, саме тому ми розробили різні типи водонагрівачів, які забезпечать вас водою ідеальної температури, саме тоді, коли вам це необхідно.

 • Унікальні проекти дизайну з електрокамінами Electrolux

  Сергій Саргін - успішний архітектор, дизайнер, декоратор, графік. Член спілки художників України.

 • Кондиціювання повітря

  Якість сучасного життя багато в чому залежить від якості повітря, яким ми дихаємо. Відпочинок, спілкування, робота і сон - ми розробили системи кондиціонування, створюють комфортний клімат для кожного користувача.

 • Відчувайте силу здоров'я кожен день

  Відчуйте прилив сил і енергії із зволожувачем-ecoBIOCOMPLEX YOGAhealthline® Він створює здоровий мікроклімат для кожного члена сім'ї завдяки інтелектуальним функціям і режимам.

 • Комерційне кондиціонування і вентиляція

  Якість сучасного життя багато в чому залежить від якості повітря, яким ми дихаємо. Створіть свій оазис комфорту за допомогою наших ідей.

ELECTROLUX

Про історію створення
компанії Electrolux –
 шведського виробника
побутової техніки

Компанія Electrolux сьогодні - один з провідних світових виробників побутової та професійної техніки.

Ми застосовуємо професійні інновації в кожної моделі, використовуваної в домашніх умовах. Саме тому наші покупці завжди отримують сучасну і технологічну побутову і кліматичну техніку.

Актуальне продуктове портфоліо Electrolux включає в себе великий асортимент техніки: духові шафи, варильні поверхні, витяжки, холодильники, морозильні ларі, винні шафи, плити, посудомийні і пральні машини, пилососи, малу побутову техніку, побутові і професійні системи кондиціонування, теплову техніку, зволожувачі повітря, водонагрівачі, теплі підлоги і електричні каміни.

Точкою відліку початку діяльності компанії Electrolux можна вважати момент виходу на ринок її першого пилососа, холодильника абсорбції і появи в компанії генія маркетингу Акселя Веннер-Грена. Існує легенда про те, що Аксель Веннер-Грен побачив у Відні громіздкий пилосос американської фірми Santo і влаштувався до них на роботу. Отримавши достатню кількість знань, він повернувся додому в Стокгольм, і, допрацювавши свою ідею за допомогою колег і помічників, в 1912 році представив на ринку Lux 1 - один з перших в світі пилосос для будинку.

1900-1909 рр

Заснована в Стокгольмі компанія AB Lux випускає на ринок гасову лампу Lux, яка користується величезним успіхом у своїй країні і використовується в роботі маяків у всьому світі. Однак розвиток електрики змушує компанію відчувати гостру конкуренцію, і AB Lux починає розробку продуктів нового покоління.


1910-1919 рр

У 1912 році починається співпраця компанії Lux і Акселя Веннер-Грена, яке відіграло величезну роль в успішному розвитку бізнесу. Компанія випускає на ринок свій перший пилосос Lux 1, вагою 14 кг. Саме цей старий пилосос дав поштовх розвитку і популярності компанії.
У Швеції починається успішний продаж побутових пилососів. 1917 року компанія Elektron, в якій Аксель Веннер-Грен був великим співвласником, купує все акції створеної в 1910 році компанії Elektromekaniska. Череда злиттів капіталів дозволяє компанії Lux збільшити акціонерний капітал і вплив на ринку.
У 1919 році була зареєстрована компанія AB Electrolux, країна-виробник - Швеція. Назва AB Electrolux складалося з комбінації назв компаній Elektromekaniska і Lux.

1920-1929 рр

Ідеологічною основою успіху Веннера-Грена стало уявлення про те, що бізнес повинен змінюватися відповідно до потреб покупців. Так, в 1921 році сам Веннер-Грен запропонував розробникам інновацію в пристрої пилососів, заявивши: «Треба помістити пилосос на полози з товстого дроту. Хто недостатньо сильний, щоб нести пилосос, зможе його тягти ». Конструкція пилососа виявилася настільки вдалою, що використовувалася ще близько п'ятдесяти років, причому не тільки фірмою Electrolux. Таким чином, можна сказати, що Швеція - країна, яка стала одним з перших інноваторів в області виробництва побутової техніки.


1910-1919 рр

Роком пізніше шведські студенти - інженери Балтазар геть Платний і Карл Мюнтерс презентують сенсаційне відкриття - машину, яка, працюючи від джерела енергії, виробляє холод. Аксель Веннер -Грен вірить в винахід і вкладає в ідею свої власні кошти. Новостворена компанія AB Arctic починає виробництво холодильників. Одночасно з цим подібну конструкцію холодильника розробив і запатентував Альберт Ейнштейн. Щоб уникнути ліцензійного спору, Аксель Веннер-Грен купує патент на холодильник Ейнштейна. Але конструкція Мантерса і фон плати виявилася більш вдалою і в підсумку саме вона була реалізована в виробництві холодильників компанії.


1930-1939 рр

У 1930 році Electrolux випускає на ринок перший вбудований компактний холодильник, який відповідає вимогам часу. Роком пізніше компанія виробляє і представляє перший холодильник, охолоджується повітрям. Electrolux став однією з перших компаній в світі, яка приділила увагу зовнішньому вигляду своїх приладів. Старі холодильники Electrolux, звичайно, відрізняються своїм дизайном від сучасних серій, але саме вони заклали основу фірмовому стилю побутової техніки Electrolux.

У 1937 році компанія випустила в США перший обтічний пилосос, розроблений Люреллом Гілд. У 1938 році була випущена європейська версія пилососа Z30, яка стала одним з бестселерів Electrolux. Ця стара модель пилососа Electrolux також стала фундаментом для розробки дизайну наступних лінійок техніки.

Компанія і надалі працювала над зовнішнім виглядом і ергономікою техніки, що випускається. Так, для проектування холодильників був найнятий майстер промислового дизайну Раймонд Лоуі. В результаті була розроблена серія холодильників L300, які вперше були оснащені скляними полками і підсвічуванням всередині, а своєрідний шведський стиль став сприйматися як невід'ємна частина продуктів Electrolux.

«Унікальний дизайн був істотною перевагою перед конкурентами в той час», - каже історик Electrolux Девід Лейденборг.

1940-1949 рр

Країна-виробник зіткнулася з зовнішніми труднощами, тому що Друга Світова Війна паралізувала роботу багатьох фабрик Electrolux.

Компанія реорганізує частина виробництва для забезпечення робочих місць і, як і багато інших підприємств країни, починає випускати продукцію для потреб шведської армії. Одночасно починається виробництво пилососів далеко від Європи, в Новій Зеландії.

Незважаючи на війну, Elektrolux представила в 1940 році абсолютно новий продукт - кухонний помічник, розроблений Алваром Леннінген.

У 1941 році була куплена компанія Archimedes, що дозволило Elektrolux заявити про себе на новому для неї ринку човнових моторів.

Три роки по тому, продовжуючи рости, компанія купує Bohus Mekaniska Verkstads AB в Гетеборзі. Таким чином, Група стає гравцем на ще одному важливому новому ринку - виробництві промислового прального обладнання.

Відновлюється активне виробництво пилососів і холодильників в післявоєнній Німеччині.

1950-1959 рр

Electrolux освоює ринок Латинської Америки і починає виробництво пилососів і натирачів в бразильському місті Сан-Пауло, а пізніше - виробництво натирачів і холодильників в Буенос-Айресі, в Аргентині.

У 1951 році Elektrolux представила свою першу і найстарішу модель пральної машини для будинку, 20 W з «плаваючим крилом» або «подвійним крилом», яка була виготовлена ​​на заводі в Гетеборзі. З того моменту Electrolux почала виробництво пральних машин для дому та вийшла на новий ринок. А найстаріша модель послужила зразком для розробок і впровадження нових технологій.

Найбільш важливим напрямком для фірми Elektrolux в 1950-х роках стало виробництво обладнання для зберігання продуктів харчування. Ринок холодильників стрімко зростав, завдяки застосуванню компресора пристрої ставали все більш економічними. Перехід на новий ринок був завершений з початком продажів холодильників з морозильною камерою і додатковими відсіками.

Все більше швидкозростаюча індустрія глибокої заморозки створила попит на морозильні камери, і Elektrolux представила свій перший City Box в 1956 році.

Перша посудомийна машина від фірми Elektrolux стає вкрай популярна. На додаток до старих моделей холодильників в Швеції проводиться перший апарат з морозильною камерою.

Написання назви групи компаній Elektrolux змінюється на англійське Electrolux.

Це свідчить про великі міжнародних амбіції компанії. Electrolux починає успішний експорт холодильників для трейлерів в США, але справжній прорив а цьому напрямку трапиться в 1960-их.

1960-1969 рр

Electrolux купує за 36 мільйонів шведських крон компанію ElektroHelios. Завдяки цьому злиттю компанія отримує нові потужності для виробництва компресорів і ресторанного обладнання. Крім цього, компанія починає виробництво ще однієї групи товарів - кухонного обладнання.

У 1964 році відбувається запуск нової моделі пилососа Luxomatic - першого з пилососів нового покоління з такими інноваційними функціями як: намотчик шнура, використання самогерметизуючі паперових мішків для пилу і індикатора заповнення мішка. Він став символом міцності і економічної потужності групи компаній Electrolux і підрозділи пилососів.

Завдяки вигідним фінансових операцій компанія Electrolux отримала чудову нагоду для подальшої експансії на ринку США. Відкрито перше в США дочірнє захід Electrolux з виробництва холодильників. Оборот Electrolux Group перевищив мільярд шведських крон.

1970-1979 рр

Electrolux робить важливу покупку, здобуваючи металургійний конгломерат Gränges, що володіє шахтами, сталеливарними і мідеплавильними підприємствами. Оборот компанії становить майже 23 мільярди шведських крон. Сектор побутової техніки Electrolux продовжує розширюватися за рахунок придбання потужностей в Великобританії, покупки компаній, що лідирують на іспанському ринку, і поповнення фірмою-виробником асортименту пральних машин. Лідируючі позиції Electrolux в Європі посилюються завдяки значному зростанню іспанського ринку, а також придбання виробника і дистриб'ютора електротоварів для дому та ресторанного обладнання, а також промислових пральних машин в Німеччині.


1980-1989 рр

Electrolux здійснює важливу покупку, набуваючи металургійний конгломерат Gränges, що володіє шахтами, сталеливарними і мідеплавильними підприємствами. Оборот компанії становить майже 23 мільярди шведських крон. Сектор побутової техніки Electrolux продовжує розширюватися за рахунок придбання потужностей в Великобританії, покупки компаній, що лідирують на іспанському ринку, і поповнення фірмою-виробником асортименту пральних машин. Лідируючі позиції Electrolux в Європі посилюються завдяки значному зростанню іспанського ринку, а також придбання виробника і дистриб'ютора електротоварів для дому та ресторанного обладнання, а також промислових пральних машин в Німеччині.


У 1989 році підписано угоду з Корпорацією Sharp про продаж побутової техніки Electrolux на японському ринку.

Компанія продовжує турботу про навколишнє середовище - підсилює свої позиції в секторах обладнання для очищення і дезінфекції.

1990-1999 рр

Асортимент обладнання для вулиці Electrolux розширюється завдяки покупці американського виробника садових інструментів Allegretti & Co. На ринок виходить «Холодильник з низьким споживанням енергії», що знижує її споживання удвічі. Electrolux купує 10% дивізіону домашніх електроприладів компанії AEG. На ринку з'являються холодильники, повністю виключають використання фреону. У 1999 році Корпорація Electrolux святкує своє 75-річчя. З метою досягнення збільшення прибутку, компанія починає дворічну програму реструктуризації, відмовляючись від багатьох сфер бізнесу. Стверджується новий портфель брендів з фокусом на невеликій кількості великих і яскравих торгових марок. Electrolux утворює спільне підприємство з компанією Ericsson, виробником обладнання і послуг для «розумних будинків» і презентує концепцію «розумного холодильника» Screenfridge.


2000-2009 рр

Компанія продовжує впровадження інновацій: на ринок виходять перший робот-пилосос Trilobite, перший бездротовий пилосос Electrolux Ergorapido - до сих пір одна з найпопулярніших моделей на ринку, перша парова сушарка для одягу Iron Aid Dryer і інноваційний духову шафу, який самостійно визначає властивості вмісту і пропонує режим приготування їжі.

Electrolux отримує престижні нагороди Sustainable Energy і Globe Award-2008 за відповідальний підхід у веденні бізнесу. В Антарктиці відкривається перша в світі полярна станція з нульовим викидом в атмосферу, оснащена обладнанням Electrolux.


2010-2015 рр

Стабільний розвиток бізнесу дозволяє Electrolux стати однією з трьох кращих компаній року за версією Report Watch. Створення «Інноваційного Трикутника» ставить собі за мету налагодити тісну співпрацю в рамках Групи Electrolux таких її структур як маркетинг, створення нових продуктів і дизайн. Electrolux запускає на ринок бренд професійного кухонного обладнання Grand Cuisine, оснащеного всіма можливими інноваційними функціями, розробленими компанією у співпраці з кращими шеф-кухарями світу. Робота з унікальними продуктами для кухні продовжує Лінія Gourmet Range - суперексклюзивних колекцію вбудованої техніки для кухонь Poggenpohl і інноваційний комбінований паровий шафа з функцією приготування на пару і в вакуумі за технологією Sous-vide.
Історія компанії набирає обертів, йдучи в ногу з часом, удосконалюючи технології і втілюючи в життя сміливі ідеї.


Підпишіться на наші новини
Першим отримуйте інформацію про новинки і знижки
Беріть участь в закритих розпродажах и акціях
Введіть номер в форматі +38
Ви успішно підписалися на новини від Home-comfort!